Bez kategorii

Krawat na różne okazje

Utarło się, że krawaty sklep internetowyzakłada się tylko do pracy, jeżeli wymaga tego dress code. Należy jednak wiedzieć, że krawat jest takim elementem, który można założyć do nieco luźniejszej marynarki. Często panowie chętnie sięgają po sportowe marynarki, np. na wyjście z kumplami na piwo. Czy do takiej stylizacji będzie pasowała jedwabny lub bawełniany krawat? Nie bardzo. Na tego typu okazje warto wyposażyć się w knite. Najczęściej wykonany jest on z przędzy jedwabnej. Pięknie będzie on prezentował się z marynarkami sztruksowymi czy też tweedowymi, które wśród panów cieszą się wyjątkowo dużą popularnością.

W sklepach dostępne są koszule w typie button-down. O co dokładnie chodzi? Są to charakterystyczne koszule, które mają dwa charakterystyczne guziki przytrzymujące wyłogi. Jaki krawat będzie pasował do takiej stylizacji? Wiele osób uważa, że przy takich koszulach w ogóle nie powinno się zakładać krawata, ale jest to błędne pojęcie, ponieważ śmiało można do niego założyć krawat. Lepiej zrezygnować z tych jedwabnych, pięknie połyskujących się, ponieważ stylizacja nie będzie wyglądać korzystnie. Lepiej założyć krawat dziergany. Ten właśnie w typie knit. Całość będzie wyglądała wtedy pięknie, a i mężczyzna nie będzie musiał się niczego obawiać.

Połyskujące, jedwabne krawaty lepiej pozostawić na bardziej oficjalne okazje. Aczkolwiek, nie można przy tym zapomnieć o tym, że należy wziąć pod uwagę nie tylko jego szerokość, ale także odpowiednią długość. Aby wszystko się spójnie komponowało.