Bez kategorii

Lunch biznesowy

Jak przygotować się na lunch biznesowy? Tak, wielu przedsiębiorców musi przygotować tego typu spotkania, aby móc podjąć korzystne negocjacje biznesowe, czy też nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami. Chociaż nie tylko wtedy urządzane są tego typu spotkania. Czasem po prostu niektórzy umawiają się na taki lunch w celach towarzyskich, jeżeli można to tak nazwać. Warto pokazać swoim najważniejszym klientom, że się o nich dba, zapraszając ich od czasu do czasu na smaczny lunch.

Pamiętajmy o tym, że lunch biznesowy musi odbywać się nie tylko we właściwym miejscu, ale również o dobrej porze. Przyjmuje się, że na lunch powinno umawiać się o 12, maksymalnie o 13. Całe spotkanie nie powinno trwać dłużej jak do 16. Aczkolwiek wszystko zależne jest od tego w jakim celu zostało umówione dane spotkanie. Jeżeli dania nie są dobre, to warto lunch zakończyć po dwóch godzinach, aby nikt nie musiał „męczyć” się niepotrzebne przy stole.

Zadbajmy jednak o miejsce, gdzie taki lunch biznesowy będzie się odbywać. Aby nikt faktycznie nie musiał narzekać na dania, czy też obsługę i inne rzeczy. Pamiętajmy o tym, aby spotkanie biznesowe zorganizować w miejscu, którego w żaden sposób nie będziemy musieli się wstydzić. Może to być nawet siedziba naszej firmy, jeżeli np. mamy odpowiednią salę konferencyjną, reprezentacyjną. Ale nie decydujmy się stołówkę pracowniczą, jeżeli chcemy zrobić wrażenie na zaproszonych osobach. Lepiej wybrać dobrą restaurację, która specjalizuje się w organizowaniu tego typu spotkań. W myśl zasady – „jak nas widzą, tak nas piszą”. Zadbajmy o swój wizerunek podczas lunchu.