Bez kategorii

Profile ocynkowane

Źródło: https://eurometogrodzenia.pl/

Poznaj zastosowanie profili ocynkowanych. Malowanie i obróbka

Profile ocynkowane znajdują zastosowanie jako elementy ogrodzeń, a także słupy konstrukcyjne i belki wsporne. Inwestycja w gotowe komponenty niweluje konieczność wysyłania towaru do cynkowni, co przyczynia się do ograniczenia kosztów. Dodatkową zaletą jest możliwość łatwego spawania ocynku oraz zastosowania wielu innych metod obróbki, dzięki czemu profile mogą być optymalnie przystosowane do potrzeb klienta oraz wymagań projektu.

Zastosowanie

Profile poddane cynkowaniu wykorzystywane są przede wszystkim w produkcji ogrodzeń, jednak coraz częściej można je spotkać także w innych konstrukcjach. Elementy te sprawdzają się zarówno jako słupki ogrodzeniowe, jak i materiał przeznaczony na przęsła płotów. Profile poddane procesowi cynkowania najczęściej zamawiane są przez prywatnych inwestorów i firmy usługowo-handlowe, a także wykonawców ogrodzeń obiektów sportowych. Elementy te sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagana jest podwyższona trwałość konstrukcji bramowych.

Malowanie

Profile wykonane z ocynkowanej blachy mogą być poddane malowaniu na różne kolory. Najczęściej proces ten przeprowadza się z wykorzystaniem metody proszkowej, która zapewnia odpowiednią jakość i trwałość barwienia. Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być uprzednio przygotowana, aby zachowała swoją trwałość. Na początek należy dokładnie oczyścić profile z wszystkich zabrudzeń, a następnie odtłuścić cynk. W ten sposób zwiększa się przyczepność farby do kształtownika, co ułatwia malowanie. Poza metoda proszkową, dobre krycie powierzchni profili zapewnia również farba poliwinylowa, która posiada odpowiednią strukturę.