Aktualności

Zamrażarki niskotemperaturowe -86°C: co to jest i do czego służy?

Zamrażarki niskotemperaturowe -86°C to urządzenia, które służą do przechowywania próbek biologicznych, leków, szczepionek i innych substancji wymagających bardzo niskiej temperatury. Te urządzenia są niezbędne w laboratoriach badawczych, przemysłowych oraz w branży medycznej, gdzie wymagana jest długa i stabilna przechowalność.

Jak działa zamrażarka niskotemperaturowa -86°C?

Zamrażarki niskotemperaturowe -86°C działają na zasadzie zastosowania ciekłego azotu lub sprężonego powietrza do schładzania wewnętrznej komory do bardzo niskiej temperatury. Wewnątrz zamrażarki znajdują się półki, na których umieszcza się próbki. W zamrażarce utrzymywana jest stała temperatura, co zapewnia długą i stabilną przechowalność przechowywanych próbek.

Rodzaje zamrażarek niskotemperaturowych -86°C

Istnieją różne rodzaje zamrażarek niskotemperaturowych -86°C, w zależności od potrzeb i wymagań użytkownika. Najpopularniejszymi rodzajami są zamrażarki z systemem chłodzenia ciekłym azotem oraz zamrażarki z systemem chłodzenia sprężonym powietrzem. Oba systemy zapewniają skuteczne schładzanie, ale mają różne zastosowania w zależności od potrzeb użytkownika.

Zastosowanie zamrażarki niskotemperaturowej -86°C

Zamrażarki niskotemperaturowe -86°C są wykorzystywane w laboratoriach badawczych, w przemyśle farmaceutycznym, w produkcji biologicznej oraz w medycynie. Są niezbędne do przechowywania próbek biologicznych, szczepionek, leków, tkanek oraz innych substancji wymagających bardzo niskiej temperatury.

Przykładowo, w laboratoriach badawczych zamrażarki niskotemperaturowe -86°C służą do przechowywania i badania próbek, na przykład próbek DNA, białek, tkanek oraz innych substancji biologicznych. W przemyśle farmaceutycznym są wykorzystywane do przechowywania szczepionek, leków oraz innych produktów farmaceutycznych, wymagających niskiej temperatury do przechowywania.