Bez kategorii

Blacha aluminiowa – szerokie zastosowanie w produkcji przemysłowej

Aluminium jest powszechnie znane ze względu na swoją plastyczność i giętkość. Materiał ten łatwo poddaje się obróbce. Można go ciąć, giąć, walcować i kuć. Aluminium jest bardzo lekkie, nie poddaje się korozji oraz działaniu czynników chemicznych. Wytrzymałość czystego materiału aluminiowego jest niska. W celu wzmocnienia jego wytrzymałości dodaje się do stopu domieszki. Blacha aluminium Warszawa posiada szerokie zastosowanie w różnych sektorach przemysłu, od spożywczego, poprzez hutniczy i budownictwo, aż do  przemysłu maszynowego.

Wyroby otrzymywane z blachy aluminiowej

W przemyśle spożywczym zastosowanie aluminium jest bardzo szerokie: spożywcze folie aluminiowe do pakowania i zabezpieczania żywności, pieczenia, puszki na napoje, naczynia kuchenne i pojemniki aluminiowe. Blachy aluminiowe Warszawa wykorzystuje się jako komponenty i części maszyn i urządzeń pracujących w przemyśle i gospodarstwach domowych. Z aluminium wykonuje się również fasady okienne, pokrycia dachowe oraz okładziny do zabezpieczenia elewacji. Aluminium jest odporne na słoną wodę morską, dlatego wykorzystuje się je w konstrukcjach statków i okrętów. Inne urządzenia i maszyny – aparatura medyczna, chemiczna, rurociągi i układy hydrauliczne wykonane są również z blach aluminiowych. Podobnie jest z platformami nośnymi samochodów ciężarowych, wagonów i dźwigów.

Blachy aluminiowe i stopowe

Połączenie aluminium z innymi pierwiastkami (krzemem, żelazem czy miedzią) pozwala na uzyskanie o wiele trwalszych blach stopowych. Blachy aluminiowe Warszawa w takiej postaci stanowią doskonały komponent, nadający się do zastosowania w różnych branżach przemysłu. Konstrukcja np. rurociągu czy zbiornika ciśnieniowego wymaga użycia odpornych blach stopowych. Trwałość stopu zależy od proporcji czystego aluminium i dodatkowych pierwiastków. W ten sposób można tworzyć wyjątkowo odporny materiał, o wiele lżejszy niż żelazo.