Bez kategorii

Kupujemy kostkę brukową – na co zwrócić uwagę?

Okazuje się, że wybór kostki brukowej wcale nie jest taki oczywisty. Oferta producentów jest niezwykle bogata. W związku z tym może nas przyprawić o zawroty głowy. Na co konkretnie należy zwrócić uwagę, gdy czeka nas wybór kostki brukowej? Czy jedynie należy się sugerować niską ceną produktu?

Gdy panujemy inwestycję, która polega na ułożeniu kostki brukowej na naszej posesji, to niezbyt dobrym wyznacznikiem jest cena jednostkowa danego produktu. Po analizie dosyć wnikliwej bowiem się okazuje, że bardzo często koszt zakupu brukowej kostki to tylko trzydzieści procent kosztów całościowej inwestycji. Na pozostałe siedemdziesiąt procent składają się oczywiście koszty transportu materiałów, koszty robocizny oraz także wykonywanie podbudowy. Lepiej więc na samym materiale jednak nie oszczędzać i zainwestować w kostkę o wysokiej jakości, która nam posłuży przez długie lata i to w stanie nienagannym. Kostka brukowa Łomianki to oferta naprawdę szeroka. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 Wybór kostki brukowej przede wszystkim uzależnić należy od samej powierzchni, na której ma ona być układana. Na piesze ciągi, a wiec na ścieżki, chodniki, a także na tarasy sprawdzi się idealne kostka brukowa Łomianki o grubości czterech centymetrów. Z kolei na podjazdy przydomowe, po których będą się poruszały głównie samochody dostawcze musimy już wybrać kostkę grubą na sześć centymetrów. Jeśli na naszą posesję będą wjeżdżać także cięższe samochody, to najlepiej wybrać kostkę o grubości ośmiu centymetrów. Gdy wybieramy kostkę brukową na nasz taras, to zdecydujmy się na materiał o powierzchni nieryflowanej oraz na materiał o dosyć wąskich fugach. Powierzchnia będzie dzięki temu gładka, jak i także bardzo przyjazna dla ogrodowych mebli.