Bez kategorii

Gry w trakcie pracy zdalnej

Gry integracyjne online cieszą się dużą popularnością. Dzisiejsze możliwości technologiczne są ogromne, więc warto brać udział w takich grach, jeżeli cała firma znajduje się w trybie home office. Dzięki temu będzie można zadbać o otrzymanie prawidłowych kontaktów międzyludzkich, jak również będzie można zmotywować ludzi do działania. W szczególności, jeżeli dla pracowników będą przewidziane nagrody.

  Gry integracyjne online to chociażby zabawa ukrywająca się pod nazwą „Dwie prawdy i kłamstwo”. Swoich pracowników można podzielić na dwie drużyny. W każdej rundzie „staje” na przeciwko siebie dwóch pracowników. Każdy z nich podaje na swój temat dwa prawdziwe fakty i jedno kłamstwo. Wcale nie muszą one odnosić się do życia firmowego. Można bazować również na życiu prywatnym, jak również na czasach dzieciństwa. Drużyna przeciwna odgaduje co jest prawdą, a co kłamstwem. Jeżeli im się to uda, zdobywają punkt. Dobre jest to, że można rozegrać dowolną ilość rund.

Inną propozycją gry jest bingo online. Można je rozegrać w tradycyjnej formie poprzez połączenie online. Można również do tego wykorzystać różnego rodzaju stwierdzenia. Ta druga wersja jest na tyle fajna, że można w nią grać nawet wtedy, kiedy odbywa się ważna konferencja. Zamiast liczb na karcie uczestnik gry ma różnego rodzaju stwierdzenia. Przez cały dzień należy słuchać (nie zapominając o swoich obowiązkach zawodowych), czy pada jedno ze stwierdzeń. Jeżeli tak jest, to można je zakreślić. Wygrywa ta osoba, która zakreśli w jednej linii wszystkie stwierdzenia/liczby.

Jak więc widać, jeżeli chodzi o gry integracyjne online do wyboru zawsze znajdzie się kilka ciekawych propozycji. Warto dbać o zachowanie pozytywnych relacji pomiędzy swoimi pracownikami, ponieważ może to mieć również wpływ na przyszłość firmy oraz osiągane zyski.