Zdrowie i Uroda

Jak poradzić sobie z depresją?

Depresja to choroba, która w ostatnim czasie występuje często i dotyka ludzi z różnych grup społecznych. Na depresję mogą zachorować dzieci, bardzo aktywne życiowo osoby w średnim wieku ale także i seniorzy.

Jak rozpoznać depresję i jak sobie z nią poradzić?

Depresja daje cały szereg charakterystycznych objawów. Zwykle jest to znacznie obniżony nastrój, płaczliwość, brak apetytu i problemy ze snem. Chory traci zainteresowanie tym, co było dla niego do tej pory ważne. Wiele osób ma problem z wychwyceniem objawów depresji, dlatego pomocny bywa psycholog depresja warszawa. Warto udać się do gabinetu na przykład wtedy, gdy martwimy się o swoje nastoletnie dziecko i nie do końca wiemy co mu dolega.
Depresja zwykle występuje w trudnych, życiowych momentach takich jak: śmierć małżonka, nagłe rozstanie z partnerem, kłopoty finansowe czy zdiagnozowanie przewlekłej choroby. Dużo częściej występuje ona u osób samotnych, którym brakuje wsparcia. Każdy, kto boryka się z tym problemem, może liczyć na wsparcie fachowca. Psycholog depresja warszawa pomoże zdiagnozować problem oraz poszukać jego przyczyn. W trakcie sesji terapeutycznych można porozmawiać o swoich emocjach, objawach i wspólnie ze specjalistą poszukać drogi wyjścia z trudnej sytuacji. Celem terapii jest takie nakierowanie pacjenta aby mógł on polepszyć swoje codzienne funkcjonowania. Jeżeli zaś objawy depresji są bardzo nasilone, równolegle do pomocy psychologicznej, trzeba będzie włączyć pomoc lekarza psychiatry. Po krótkim wywiadzie, dobierze on najlepsze leki, które będą podnosić nastrój i pozwolą choremu odzyskać pełną równowagę.