Bez kategorii

pPkarm dla papug dużych

W ostatnich latach wielu Polaków zainteresowało się hodowlą egzotycznych zwierząt. Popularne są już nie tylko psy oraz koty, chociaż nadal mają największą rzeszę wielbicieli. Wielu rodaków zaczęło hodować agamy, gekony, egzotyczne węże albo ptaki, takie jak różnego rodzaju papugi. Jednak takie zwierzęta trzeba dobrze i w sposób zbilansowany karmić, co nie zawsze jest proste. Wiele osób nie dysponuje wystarczającą wiedzą na temat żywienia hodowanych przez siebie gatunków i zdają się wtedy na sklepy zoologiczne, gdzie liczą na fachową poradą. Jednak na przykład pokarm dla papug dużych nie jest wcale łatwy do dostania i nie wszyscy pracownicy sklepów zoo mają o nim pojęcie. Gdzie w takim razie go kupić?

Na rynku jest sporo specjalistycznych sklepów zoologicznych

Które mają w swoim asortymencie pokarm dla papug dużych w różnych odsłonach. Właśnie wyborem powinniśmy się kierować w pierwszej kolejności, ponieważ świadczy on o zainteresowaniu właściciela sklepu tematem i można liczyć na to, że będzie on nam potrafił doradzić najlepszy dla naszej papugi produkt. Jest także duża szansa, że zatrudnia u siebie pracowników, którzy także interesują się tematem i będą wiedzieli, co jest odpowiednie dla poszczególnych gatunków i jakich dodatków witaminowych one potrzebują.

Kolejną kwestią, jaką powinniśmy się kierować kupując pokarm dla papug dużych, jest jego ciągła dostępność w wybranym przez nas sklepie. Upewnijmy się, że jest on w ciągłej sprzedaży, żebyśmy później nie musieli jeździć po całej okolicy i szukać czegoś, co mogłaby przekąsić nasza papuga. Jeżeli towar pojawia się w danym sklepie jedynie okresowo, lepiej będzie poszukać innego punktu.