Każdy projektant na pewnym etapie swoich realizacji musi zadać sobie pytanie o to, czy będzie wykorzystywał oprogramowanie specjalnie dedykowane do projektowania mebli. Projektowanie mebli wymaga większego skupienia się na szczegółach i detalach niż w przypadku tworzenia projektów samych wnętrz.
Coraz częstszym wyborem wśród użytkowników, którzy zaczynaj swoją przygodę z projektowaniem kuchni, mebli kuchennych, salonów kuchennych jest KD Max. Oprogramowanie stanowi alternatywę dla takich programów jak CAD KUCHNIE, CAD Decor PRO czy Pro100. KD Max wyposażony jest w system, dzięki któremu projektant może skorzystać z gotowej bazy obiektów oraz w razie potrzeby samodzielnie zbudować meble skrzyniowe o dowolnym kształcie i rozmiarze, a następnie przygotować fotorealistyczną prezentację mebli. Dokumentacja projektowa, wykonawcza i instalacyjna wraz ze oszacowaniem ryzyka występowania kolizji generowana jest automatycznie.
Użytkownicy jako największe zalety oprogramowania wskazują skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie projektu nawet do 15 minut, a także szansę na przygotowywanie z gotowych bibliotek obiektów kilka różnych opcji, które można zaprezentować klientowi jako różne warianty przygotowywanego projektu. Możliwość wykorzystania zasobów, jakie dostępne są w podstawowej wersji programu do tworzenia projektów szczególnie we wstępnej ich fazie, korzystnie wpływa na sprawne przejście do kolejnych etapów realizacji. Sprawne tworzenie fotorealistycznych wizualizacji w ich podstawowej formie pomaga projektantom w prowadzeniu rozmów z klientami, opartych na przykładach i obrazach, które dużo lepiej działają na percepcję i pozwalają na zbadanie realnych potrzeb osób, które zlecają projekty.
Program do projektowania mebli najczęściej jest po prostu rozszerzeniem, jakie znaleźć możemy przy standardowym oprogramowaniu do tworzenia wizualizacji wnętrz. Jeśli zakupimy oprogramowanie w zestawie, mamy pewność, że zarówno wnętrza jak i meble stworzymy w oparciu o ten sam, intuicyjny interfejs. Zniwelowanie czasu potrzebnego na zapoznanie się z funkcjonowaniem nowych, często skomplikowanych systemu korzystnie wpływa na jakość przeprowadzanych przez nas realizacji. W czasie, który udaje nam się zyskać możemy wprowadzić do projektów ulepszenia i innowacje, które spotkają się z uznaniem zamawiających.