Bez kategorii

Czy możemy posiadać więcej kont osobistych?

Jak najbardziej tak. Nie ma przeszkód, aby posiadać kilka kont osobistych. Z jednej strony wydawać się może, że to mnożenie niepotrzebne kosztów, ale z drugiej strony każdy z rachunków spełniać może wszelkie określone funkcje. Jest to szczególnie istotne dla klientów bardziej wymagających. Warto pamiętać przy tym, że odpowiednia organizacja, jak i realizowanie warunków bezpłatności rachunków doprowadzić może do sytuacji, w której nawet kilka konto osobistych nie będzie generowało opłat podstawowych.

Kiedy przydatne będzie więcej, niż jedno konto osobiste? Przede wszystkim to dotyczy osób, które posiadają pewne znaczne oszczędności. BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny) gwarantuje nam w całości bezpieczeństwo środków do kwoty, który odpowiada równowartości stu tysięcy euro w jednym banku. Dlatego przekraczające ten limit środki są gromadzone na innych kontach w całkiem innych bankach. Dzięki temu uzyskujemy pełną gwarancję ze strony BFG.

Jeśli chodzi o inne powody to mogą one być zdecydowanie bardziej pragmatyczne. Chociaż wszelkie funkcjonalności kont osobistych oferowanych przez przeróżne banki są zbliżone do siebie, to możemy wyróżnić rachunki, które posiadają korzyści ponadprzeciętne w danym obszarze. Tak właśnie założenie ROR w jednak z banków oznacza bezpośredni dostęp do oferty oszczędnościowej bezkonkurencyjnej, która to pozwala pomnażać skutecznie wszelkie zgromadzone środki. Wydaje się to w pełni oczywiste i zrozumiałe dla nas w stu procentach. Wybierzmy idealne konto osobiste.