Bez kategorii

Pompa obiegowa

Pompa obiegowa jest potrzebna w instalacji c.o. Pompy obiegowe są zgodne z większością nowoczesnych kotłów do c.o., natomiast poszczególne spośród kotłów są już fabrycznie w nie zaopatrzone. Kiedy kocioł nie ma pompy, montuje się ją w instalacji. Niezwykle znanym typem ocieplania są pompowe (ciśnieniowe) systemy grzejne. W takich systemach woda chodzi pomiędzy kotłem natomiast grzejnikami (standardowymi czy podłogowymi) dzięki różnicy ciśnienia wygenerowanej poprzez pompę. Pompa obiegowa musi mieć takie parametry, aby wprowadzić wetknąć wodę do punktu instalacji zamontowanego najdalej od kotła.

Czym jest pompa obiegowa?

Pompy cyrkulacyjne, znane także jako pompy obiegowe wykorzystywane są często do ocieplania domów zaopatrzonych w system centralnego ocieplania. Prezentują się ogromną elastycznością oraz różnorodnymi parametrami technologicznymi, takimi jak optymalna wielkość podnoszenia oraz efektywność, natomiast również moc napędu, jakie określają skuteczność ich funkcjonowania. Pompy te wspierają ruch wody w instalacjach centralnego ocieplania, natomiast również systemach ocieplania podłogowego, układach wentylacji lub instalacjach produkcyjnych.

Pompy obiegowe bezdławnicowe oraz dławnicowe

Pompy bezdławnicowe gwarantują większy przepływ wody, co zapewnia wykorzystanie kabli rurowych o mniejszych zakresach, natomiast tymże samym pozwoli zmniejszyć wydatek instalacji grzejnej. Poza tymże w układzie z pompą bezdławnicową znajduje się mniej wody, poprzez co system może szybciej odpowiadać na wahania temperatury i jest łatwiejszy w regulacji. Pompy bezdławnicowe nie potrzebują zaimpregnowania wału, natomiast idąca ciecz omywa napęd oraz łożyska, gwarantując ich długą żywotność.