Zdrowie i Uroda

Krzem z borem – jak mogą pomóc te związki?

Krzem to pierwiastek chemiczny znajdujący się w skorupie ziemskiej. Przewodzi prąd i jest głównym składnikiem piasku, skał, muszli morskich i gleby. Poza krzemem bor można również znaleźć w niewielkich ilościach w węglu i kryształach kwarcu.

Krzem z borem zawiera aminowy związek krzemu, który służy do pielęgnacji włosów. Udowodniono, że poprawia wytrzymałość włosów i sprawia, że stają się miękkie, gładkie i lśniące.

Krzem ma pozytywny wpływ na skórę, włosy i paznokcie. Krzem z borem znajduje się w suplemencie diety i pomaga organizmowi naprawić uszkodzenia DNA, przedwczesne starzenie się i kontrolować wagę.

Krzem z borem może pomóc poprawić koloryt skóry, zminimalizować zmarszczki i poprawić wzrost paznokci. Krzem jest również znany ze swoich właściwości przeciwutleniających, które pomagają zwalczać wolne rodniki, które powodują przedwczesne starzenie się i zmarszczki. Krzem zawarty w tym suplemencie może również pomóc organizmowi w odchudzaniu.

Mieszanina krzemu i boru może być stosowana jako suplement diety zapobiegający degradacji komórek skóry lub nawet jako kuracja rekonwalescencyjna w celu utrzymania lepszego zdrowia osób starszych na starość. W przypadku sportowców przyjmują go, zanim zaangażują się w intensywne czynności, takie jak bieganie lub skakanie.

Krzem z borem został znaleziony w niektórych nowych produktach przeciwstarzeniowych, których celem jest zapobieganie skutkom starzenia.

Krzem z borem to związek, który zapewnia skórze szereg korzyści, takich jak zapobieganie zmarszczkom i obniżanie poziomu hormonów steroidowych. Posiada również właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne.