Dom

PROJEKTOWANIE SZAFY – JAKI PROGRAM?

Szczególnie dla poczatkujących projektantów konieczność stworzenia szafy, która będzie współgrała z resztą wnętrza wydaje się być dużym wyzwaniem. Okazuje się jednak, że dostępne oprogramowanie jest stworzone na tyle dobrze i profesjonalnie, że można na spokojnie skorzystać z możliwości połączenia projektowania szaf i wnętrza kuchni w jednym miejscu.

Projektowanie mebli kuchennych i projektowanie szaf z pozoru wydają się nie mieć zbyt wiele wspólnego z projektowaniem wnętrza kuchni. Oczywiście wrażenie to jest błędne, a projektowanie mebli kuchennych i szaf zawsze przekłada się na wygląd i konstrukcję wnętrza w całościowym jego ujęciu. Zarówno profesja projektowania wnętrz, jak i mebli jest na tyle specjalistyczna, że jej przedstawiciele muszą latami zdobywać kwalifikacje i doświadczenie, aby móc z powodzeniem wykonywać swoją pracę. Oprogramowanie KD MAX zostało stworzone właśnie z myślą o takiej kooperacji. Gwarantuje obu stronom możliwość współpracy już na etapie projektowania wnętrza. Praca stolarza staje się dużo prostsza, jeśli jego wizja okazuje się być spójna z tą, która reprezentowana jest przez projektanta wnętrz.

KD Max został wyposażony w niezwykle mocny silnik renderujący, który sprawia, że wizualizacje wiernie odzwierciedlają rzeczywistość. Rozbudowane edytory materiałów i światła pozwalają nadać odpowiednie parametry wszystkim powierzchniom, które są umiejscowione na pierwszym planie. Urozmaicone biblioteki umożliwią projektowanie nie tylko kuchni, szaf wnękowych, ale także projektowanie wnętrz użytkowych, biurowych, innych pomieszczeń, czy nawet – powierzchni przemysłowych i logistycznych. KD Max to kompleksowe i holistyczne narzędzie skrojone na miarę potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników.